Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším stínicím prvkem u domů a bytů. Se žaluziemi zastavíte sluneční paprsky ještě před okny. Díky naklopení lamel můžete větrat a regulovat množství světla v interiéru. Venkovní žaluzie využijete ve dne i v noci, chrání vaše soukromí a vytváří příjemné prostředí pro rodiny. Navíc vám ročně ušetří až několik tisíc korun za provozní náklady nezdravé klimatizace.

 
Poptat produkt Showroom Reference

Hlavní přednosti

Kvalita

Kvalita

Funkčnost

Funkčnost

Úspory

Úspory

Design

Design

Venkovní žaluzie se umisťují před okno, takže zachytávají sluneční záření ještě před vstupem do místnosti. Chrání tak vnitřní prostory před hromaděním solárního tepla, což může být žádoucí v slunečné letní dny. Samozřejmě záleží na nastavení lamel.

Jejich výhodou je také montáž, kterou lze provést dodatečně k již existujícím oknům, na míru. Instalace žaluzie probíhá z větší části venku, takže v interiéru vznikne minimum nepořádku. Instalace v interiéru se týká ovládání.
Venkovní žaluzie se nejsnadněji instalují v přízemí. V případě montáže v nadzemním podlaží bývá potřeba vysokozdvižné plošiny, což jsou další náklady navíc. Avšak takováto "operace" se neprovádí každý den a určitě se vyplatí.

Samotné lamely nejsou pouze funkčním prvkem stínění a ochrany, ale zvolením vhodného dekoru se stávají ozdobou. Kromě vzhledu je možné si vybrat typ, profil. Některé do sebe dokážou dokonale zaklapnout a zatemnit tak místnost, jiné si nesednou tak přesně a umožňují větrání.

Členění podle způsobu umístění

S krytem z hliníkového plechu


Hliníkový krycí plech zakrývá horní nosič i svazek lamel a při vytažení žaluzie je chrání před povětrnostními vlivy, barvu lze sladit s barvou žaluzií nebo fasády.

V samonosném provedení COMFORT systém


Používá se tam, kde není možnost na budovu uchytit horní nosič, žaluzie je v tomto případě kotvena pouze přes vodící lišty do ostění.

V podomítkové schránce


Schránky pro venkovní žaluzie skryté pod fasádou domu zachovávají maximální čistotu architektonického řešení celého domu. Pokud se i Vám libí toto technické řešení, je třeba řešit otázku vhodného zastínění ještě před samotnou stavbou nebo případně zateplením vašeho domu.

V nadokenním překladu HELUZ


Speciální stavební překlad určený pro umístění venkovních žaluzií slouží jako standardní nosný překlad. Žaluzie do nich lze montovat i po dokončení stavby.

Typy lamel

Venkovní žaluzie Z-90 Noval


Prvotřídním produktem na trhu exteriérového stínění je venkovní žaluzie Z-90 Noval. Jednotlivé lamely jsou široké 90 mm a mají tvar písmene Z. Spodní strana lamel je opatřena plastovým těsněním pro lepší a tišší dovření.

Venkovní žaluzie T-80


K současným moderním stavbám se hodí venkovní žaluzie T-80. Zastíní nejen rodinné a bytové domy, ale také školy a kanceláře. Je typická svou hranatou lamelou ve tvaru písmene T. Mezi její přednosti patří zejména nízký nábal díky šířce lamely 80 mm, lepší dovírání lamel a vysoká odolnost proti větru.

Venkovní žaluzie C-80 Vental


Venkovní žaluzie C-80 Vental ochrání před sluncem a zároveň umožňují větrat. Inovativní zahnutý tvar lamel ve tvaru písmene C se šířkou 80 mm zaručuje malý nábal (svazek stažených lamel) vytažené žaluzie. Zvýšený počet lamel navíc poskytuje lepší zastínění.

Venkovní žaluzie EXT-50


Venkovní žaluzie EXT-50 jsou cenově dostupným praktickým řešením pro stínění menších ploch. Lamely o šířce 50 mm mají tvar písmene C bez zahnutých okrajů. Největší předností tohoto typu je vůbec nejnižší nábal lamel v kategorii venkovních žaluzií.

Venkovní žaluzie Z-70


Venkovní žaluzie Z-70 je ideální volbou pro všechny, kteří upřednostňují jemnější vzhled. Jednotlivé lamely jsou široké 70 mm. Stejně jako žaluzie Z-90 Noval mají lamely ve tvaru písmene Z, které úplně zaklapnou a zajišťují dokonalý stín v interiéru. Pro lepší a tišší dovření jsou lamely opatřené plastovým těsněním.

Venkovní žaluzie C-80


Venkovní žaluzie C-80 jsou oblíbené díky střední šířce lamel a možnosti zastínění velkých oken. Lamely jsou široké 80 mm a díky zahnutí do tvaru písmene C můžete natáčet žaluzie do obou stran. Samozřejmě bez obav z jejich poškození. V možnosti přetáčení se tak podobají vnitřním žaluziím.Venkovní žaluzie C-80

Venkovní žaluzie C-60


Venkovní žaluzie C-60 představují ideální volbu pro stínění interiéru i regulaci světla menších ploch. Lamely jsou široké 60 mm a díky prohnutí do tvaru písmene C je můžete natáčet bez problému oběma směry. V možnosti přetáčení se tak podobají vnitřním žaluziím.

Venkovní žaluzie F-80


Venkovní žaluzie F-80 má 80 mm široké lamely ve tvaru písmene C. Hodí se k zastínění zejména pásových oken administrativních budov a velkých oken komerčních objektů. Největší výhodou žaluzie F-80 je nízká výška nábalu. Vytažená žaluzie tedy neubírá příliš světlé výšky okna.

Ovládání

Chytrým telefonem

Chytrým telefonem

Ovladačem

Ovladačem

Vypínačem

Vypínačem

Manuálně

Manuálně

Venkovní žaluzie, to je pro mnohé z nás synonymum zastínění. Před sluníčkem a horkem chrání venkovní žaluzie perfektně, nicméně nejsou to všechny vlastnosti, které venkovní žaluzie mají. Co když zrovna sluníčko nesvítí a nebo není teplo?

Venkovní žaluzie – tepelná izolace i hlukový útlum

  • Sklopíte-li venkovní žaluzie tak, že její lamely vytvoří plný pancíř, stává se ze žaluzie také prvek, který odolává různému počasí a jeho teplotám. V zimě chrání před tepelnými ztrátami, jež okna svými prosklenými plochami trpí a zároveň šetří náklady na vytápění. V létě chrání interiér vašeho domu, bytu nebo kanceláří před přehříváním, čímž zvyšujete příjemný komfort v místnostech ale i zde ušetříte nemalou částku za spuštěnou klimatizaci.
  • Venkovní žaluzie však brání i hluku, který jde z venku rušné ulice, silničního přivaděče, železniční trati nebo třeba dětského hřiště. Všechny vnější zvuky, které vás běžně ruší , budou s použitím venkovní žaluzie tlumenější.

Překážka pro zloděje

  • Venkovní žaluzie tak snižují riziko proniknutí nežádoucích návštěvníků do vašeho domu. Běžná venkovní žaluzie není bezpečnostním prvkem, k tomu slouží speciální žaluzie. Nicméně překážka, kterou venkovní žaluzie ve staženém stavu je, zloděje obvykle přiměje pokus o vloupání neprovést. Hluk, který by svým jednáním při překonávání žaluzie způsobili, přiláká pozornost nejen vás, spících v ložnici ale třeba i sousedů nebo kolemjdoucích.

Překážka pro nevítané návštěvníky přírody

  • Slyšeli jste někdy o tom, že otevřeným oknem vlétl do místnosti pták nebo dokonce netopýr? V případě netopýra naše zákaznice, které byla přímou aktérkou tohoto vlétnutí, musela investovat několik tisíc korun do desinfekce bytu. S překážkou v podobě venkovní žaluzie se tato nepříjemnost minimalizuje, nebo ani nestane.
  • Další nezvaným hostem z přírody bývá i pyl, způsobující alergie. Zatažená venkovní žaluzie zamezuje průletu pylu do místnosti a vám se takto bude jistě lépe dýchat.
  • Pořídíte-li venkovní žaluzie, pak obvykle již neosazujete interiér například záclonami a závěsy, na kterých se dále zachycuje prach nebo třeba roztoči.

Ovládání žaluzie nemusí být dřina

  • Žaluzie lze ovládat manuálně a nebo za pomocí motoru schovaného v útrobách horního nosiče žaluzie.
  • Manuální ovládání za pomocí kliky a točivého pohybu můžete žaluzie vysunout, stáhnout a nebo naklopit lamely do požadované úrovně. Jistě jsou případy, kdy nižší investice do manuálního ovládání je lepší volbou a takzvaně to „stačí“. Dnešní doba však razí cestu automatizace, jednoduchosti a pohodlí. Proto je 70% zakázek společnosti Oknostudio realizováno právě s motory. Osadíte-li žaluzii motorem, pak ji dále ovládáte buď nástěnným vypínačem, dálkovým ovladačem a nebo mobilním telefonem či tabletem. Moderní technologie postoupili a proto jsme schopni zvolit a zprovoznit jakýkoli typ ovládání tak, abyste se cítili komfortně.
  • Venkovní žaluzie významně zpříjemní komfort vašeho bydlení v průběhu celého roku a stanou se tak nedílnou součástí vašeho bytu nebo domu.