Venkovní markýzy
a fasádní clony

Venkovní markýzy mají několik předností. Především jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů či prosklených výloh. Základním typem ovládání je ovládání klikou. V případě většího počtu markýz nebo markýzy s větší plochou je pohodlnější motorické ovládání se spínačem nebo dálkovým ovládáním. Žádaným doplňkem dnes bývá i větrné čidlo, které automaticky stáhne markýzu při velkém větru a zabrání tak poškození.

Fasádní clona může být opatřena i světelným nebo časovým spínačem.

 
Poptat produkt Showroom Reference

Způsob ovládání

Chytrým telefonem

Chytrým telefonem

Ovladačem

Ovladačem

Vypínačem

Vypínačem

Manuálně

Manuálně

Kazetové markýzy

Otevřené markýzy

Boční markýzy

Boční markýzy nejlépe využijete pro zastínění větších teras a balkonů nebo velkých prosklených ploch. Chrání před slunečními paprsky i bočním větrem a vytváří soukromí na terase. Jde o praktické stínění, které dotváří vzhled domu a zahrady.

 

Výsuvná markýza otevřená

Výsuvná markýza je vhodná pro zastínění prostor v domácnosti, teras a balkonů. 

Výsuvná markýza polokazetová

Polokazetová markýza je spolehlivým řešením pro zastínění balkonů a teras.

Výsuvná markýza celokazetová

Další oblíbené řešení pro zastínění balkonů a teras. Výsuvná kazetová markýza má zcela krytý návin.

Markýzy na střechy zimních zahrad a pergol

Zimní zahrady a skleněné přístřešky jsou často součástí rodinných domů. Zejména přes léto se ale zimní zahrady stávají neobyvatelnými. Stínění zimních zahrad Climax brání přehřívání vnitřního prostoru a pomáhá vytvořit příjemné prostředí. Hodí se také pro zastínění připravených konstrukcí u zahrádek restaurací a kaváren.

Markýzy výklopné

Svým charakterem se používají pro zastínění výkladních skříní, vchodů a oken na historických budovách, pro stínění oken a malých balkónů. Markýza výklopná je bez krytu návinu. 

Fasádní clony

Moderní alternativou k venkovním roletám a žaluziím jsou svislé fasádní clony. Brání slunečním paprskům a pohledům zvenku, ale nebrání výhledu ven. Fasádní clony snižují tepelnou zátěž a šetří tisíce korun za náklady na klimatizaci. Do obytných místností se hodí clony s perforovanou (děrovanou) látkou, která umožňuje částečný průhled ven. Do ložnic jsou ideální zcela zatemňovací látky. Díky široké nabídce barev a kvalitních látek s různou propustností světla si vyberete stínicí prvek na míru.
Stínící technika

Fasádní clony

Moderní alternativou k venkovním roletám a žaluziím jsou svislé fasádní clony. Fasádní clony chrání před sluncem, ustojí silný vítr a oživí každou fasádu domu. Do místnosti nepustí sluneční paprsky a zároveň propustí dostatek denního světla. U pergol slouží boční clony jako zástěna proti větru. Všechny látky svislých fasádních clon jsou vysoce kvalitní a odolné proti vyblednutí. Stejně jako další venkovní stínění jsou také svislé fasádní clony ovládány manuálně nebo motoricky. Ideálním řešením je umístit box clony do připravené schránky pod omítku. Dodatečně lze namontovat viditelný box před okna. Clony se kotví na rám okna, stěnu nebo do ostění. Clony se dělí na: s vodicí lištou bez zipu, s vodicí lištou se zipem nebo s lankem.
HLAVNÍ

PŘEDNOSTI

Ochrana

Ochrana


Chrání před sluncem, větrem a pohledy sousedů
Variabilita

Variabilita


Částečné, nebo úplné zatemnění
Design

Design


Elegantní doplněk každé fasády
Úspory

Úspory


Šetří náklady za klimatizaci