Příslušenství a doplňky eurookenPostup při povrchové úpravě dřevěných eurooken

Impregnace - Bezbarvá impregnace pro jehličnatá dřeva s aktivní ochranou proti dřevo-zabarvujícím houbám (modrání, plísně), jakož i proti houbám dřevo-ničícím (trouchnivění dřeva). Vynikající hloubka infiltrace v důsledku použití jakostního, modifikovaného alkydového pojidla.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

Základová barva - Základová barva dodávající dřevu odstín (lazurovací tóny) s vynikajícími procesními vlastnostmi pro domácí, jakož i tropická jehličnatá a listnatá dřeva na bázi jakostní alkyd/akrylátové kombinace.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

Koncové ošetření - nástřik - Dekorativní konečné ošetření dřeva dvěma nástřiky po 150 mμ (lazurové, Ral-, NCS S- barevné tóny a bílá) pro domácí, jakož i tropická jehličnatá a listnatá dřeva na bázi PU-modifikovaných akrylátových pojiv (GORI 897). GORI 897 má ideální vlastnosti jako jsou trvanlivost, odolnost proti mechanickému opotřebení, otěru.

ZPRACOVÁNÍ: vysokotlaké stříkání
 

Okapnice dřevěných eurooken

Každé námi vyrobené eurookno je vybaveno AL okapnicemi. Ve standardní výbavě je rámová (s přerušeným tepelným mostem), ale i křídlová okapnice. Ta má za význam na náběžné vodorovné hraně chránit povrchovou úpravu od stojaté vody (po dešti). Tím se výrazně prodlouží celková životnost eurookna.V základní nabídce máme 4 barvy, a to jsou: bílá, hnědá, stříbrná a bronzová. V případě potřeby jsme schopni zajistit povrchovou úpravu dle vzorníku RAL.
 

Okenní kliky dřevěných eurooken

Každé naše okno a balkonové dveře jsou vždy dodávány včetně okenních klik HOPPE Secustic.
 

Kování dřevěných eurooken

- celoobvodové kování MACO komfortní otvírání a sklápění jednou klikou

- pojistka proti svěšení křídla - při použití kování otvíravě-sklopného mikroventilace (spárové větrání)

- pojistka proti chybné manipulaci s klikou - krytky závěsů (pantů) v barvě okenních klik (kliky HOPPE)

- u oken IV78 a IV92 ve standardu dva bezpečnostní i.S. čepy, v bezpečnostní třídě „C“, které výrazně ztěžují případné vypáčení okna!

Oknostudio - návod na obsluhu okenního kování dřevěných eurooken

Izolační skla eurooken

Izolační sklo je v dnešní době neodmyslitelnou součástí moderní výstavby. Je tvořeno dvěma nebo více tabulemi plochého skla a jejich vzdálenost je vymezována různě širokými plastovými (SGG SWISSPACER®) distančními profily. Distanční profil je naplněn vysoušecím prostředkem s absorpčními vlastnostmi a díky tomu likviduje vlhkost a vyrovnává tlak v dutině mezi skly. Vnější okraj izolačního skla je po celém obvodě utěsněn trvale pružným tmelem, který zabraňuje pronikání vlhkosti do dutiny. Dutina mezi skly je vyplněna dnes již běžně používaným vzácným plynem argonem.


Ke všem našim eurooknům dále dodáváme veškeré příslušenství a doplňky, včetně žaluzií, sítí proti hmyzu, venkovních či vnitřních parapetů.

Oknostudio dále doporučuje:

Doplňky k dřevěným eurooknům
Dřevěné vchodové dveře
MENUX