Péče o okna a dveře

 

Proč řádně pečovat o svá okna a dveře?


Častý omyl našich zákazníků, kteří s naším týmem servisního oddělení realizuji servis, seřízení nebo opravu oken a dveří bývá ten, že koupí nových oken a dveří jejich starost končí. Není tomu tak, a v následujících řádcích si vysvětlíme fakta, rizika a správné jednání jako prevence před nebezpečím úrazu nebo vysokými výdaji "když už je pozdě".

 

 


"Předejděte nebezpečí úrazu nebo vysokým výdajům", vzkazují servisní technici týmu Oknostudio, Robert Filipovič a Václav Šebek.Stejně jako nové auto vyžaduje garanční prohlídky a následně pak pravidelné prohlídky a průběžný servis, tak i nová okna a dveře tuto péči potřebují. Jedná se přeci jen o výrobky, které užíváte každý den a tím dochází k jejich opotřebovávání a jako každý výrobek potřebuje být ve skvělé kondici, aby bezvadně fungoval.

Bezvadné fungování zajistíme především každoročním odborným servisem autorizované společnosti, která je na trhu obecně známá, má zastoupení většiny výrobců kování oken a dveří a tudíž s nimi úzce spolupracuje a je schopna prostřednictvím profesionálních servisních techniků odvést 100% spolehlivý zásah.

"Obecně se dá říci, že provedený servisní zásah, tedy seřízení kování, prohlédnutí všech částí, vyčištění drážek a další úkony spojené s návštěvou servisního technika, by se měl provádět 1x ročně a to před začátkem topné sezóny", doporučuje servisní technik týmu Oknostudio, Jan Mička.

 
 
 

"Pravidelný profesionální servisní zásah 1x ročně Vám ušetří vysoké částky za poškozené díly", radí Soňa Iliášová a Lucie Hortová.


Tento servisní zásah, provádí-li se pravidelně, zajistí dohled nad výrobky a často zachrání části kování, které se bez pravidelné údržby mohou poškodit. Částky za nové části včetně provedení výměny bývají v řádech několika tisíců. To je první z upozornění, na které je potřeba brát zřetel.

Dalším rizikem je nesprávné fungování mechanismů, které se často mohou proměnit v nebezpečné křídlo, které vypadává ze svého mechanismu, poškozené či shnilé panty, které nechají křídlo zcela vypadnout apod. Tedy druhé upozornění je ve smyslu obecné bezpečnosti vás a vašich blízkých.

Volte prověřené silné a stabilní společnosti se základnou servisních techniků se zázemím. Pouze toto je jistota, že servisní tým je poskládán z profesionálů, že jsou schopni obsáhnout svými znalostmi a zkušenostmi celou škálu možných problémů a situací a že jsou schopni je vyřešit.

 

Vyvarujte se pochybným slibům laciného servisního zásahu různých "jednotlivců", doporučuje Ing. Martin Rakušan, jednatel společnosti Oknostudio.


Velmi často se totiž servisní tým setkává se situací, kdy přijíždí k zákazníkovi, který využil lákavé nabídky letáčku či nálepky nalepené na vchodových dveřích jejich domu aby zjistil, že okna a dveře jsou seřízena nekvalitně, neodborně ba dokonce někdy i ještě nebezpečně.

Servisní tým Oknostudio zasahuje jak u jednotlivců v bytech či rodinných domech, tak ve státních institucích, úřadech a v neposlední řadě i ve firmách. Servisní tým Oknostudio provede průměrně 50 zásahů týdně v Brně, Praze a všech dalších větších či menších městech, obcích i vesnicích, což činí cca 2500 servisních zásahů ročně. "Jsme ochotni a připraveni pomoct všem, kteří naši pomoc potřebují", shodují se všichni členové servisního týmu Oknostudio. 

Servisní tým Oknostudio se věnuje servisu plastových, dřevěných i hliníkových oken a dveří. V portofoliu jsou téměř všichni výrobci kování oken a dveří. Tým tedy zajišťuje opravy a výměnu kování, výměny skel v plastových, hliníkových ale i dřevěných oknech! Zajištění těsnosti, správné funkčnosti a opravy oken a dveří.

Veškeré informace o profesionálním servisním oddělení týmu Oknostudio naleznete zde: Servis oken a dveří Oknostudio

 MENUX