Cesta zlodějů do plastových oken

Zlodějům se nejvíce líbí vypáčit okno..

Nejčastějším způsobem vloupání se do domu je vypáčení křídla okna. Až 68% vloupání se děje přes vypáčené křídlo okna, 13% přes vyklopené okno a v 11% případů zloději okna rozbíjejí.
 
Zloději jsou různí. Příležitostní, kteří si objekty vybírají náhodně a podle příležitosti. A násilní, kteří se plánovitě zaměřují na luxusní obydlí a stavby. Ti první jsou vybaveni jen jednoduchými nástroji, vyhýbají se hluku a vzdávají se při prvním lehkém odporu. Druhá skupina je již sofistikovanější a používá různé páčící a vrtací nástroje.
 
Obecně však platí, že 80% zlodějů je zkušených a na překonání nezajištěného okna jim při úplné tichosti netřeba více než 10 sekund. A to si vystačí s obyčejným šroubovákem.
 
Každá akce však vyvolává reakci. Tradiční výrobce okenních kování MACO vyvinul jedinečný systém bezpečnostního okenního kování Maco Multimatic které je v našich oknech vždy použito. Ten sestává z bezpečnostního otočného čepu tvaru T, uzávěru a bezpečnostní kliky, které snižují riziko vloupání. Zasunutím bezpečnostních čepů do drážky bezpečnostních uzávěrů je okno účinným způsobem proti vypáčení zabezpečeny.
 
Bezpečnostní otočné čepy jsou kombinovatelné se standardními a bezpečnostními uzávěry. Bezpečnostní uzávěry plastových oken jsou šroubované k okennímu rámu. V případě, že výrobce používá do rámu uzavřenou výztuhu (společnost OKNOSTUDIO Vám dodává ve všech profilových systémech uzavřenou výztuhu), je bezpečnostní uzávěr přišroubován do ocelové výztuhy.
 
plastová okna bezpečná, maco multimatic
 

V rámci bezpečnosti oken Vám nabízíme okenní kování Maco Multimatic ve třech úrovních:
 
1) Základní
 
Okno je vybaveno ve spodní části jedním otočným čepem a protikus s bezpečnostním uzávěrem je přišroubován do kovové výztuhy v rámu. Součástí může být uzamykatelná klika s blokovacím tlačítkem nebo cylindrickou vložkou (není v ceně dodávky). Základní úroveň poskytuje ochranu proti nezkušeným a příležitostným zlodějům. Tuto úroveň nabízíme jako standardní.
 
2) Zvýšená
 
Okno je vybaveno dvěma otočnými čepy (ve spodní části a na straně kliky) a protikusy s bezpečnostními uzávěry jsou přišroubovány do kovové výztuhy v rámu. Součástí může být uzamykatelná klika s blokovacím tlačítkem nebo cylindrickou vložkou (není v ceně dodávky).
 
3) Zvýšená se třemi čepy + bezpečnostní klika
 
Okno je vybaveno minimálně třemi otočnými čepy a uzamykatelnou klikou s blokovacím tlačítkem nebo cylindrickou vložkou) a protikusy s bezpečnostními uzávěry jsou přišroubovány do kovové výztuhy v rámu. Při této bezpečnostní úrovni se doporučuje vybrat si bezpečnostní sklo. Uzamykatelná klika s blokovacím tlačítkem je součástí dodávky a je zahrnuta v ceně, za cylindrickou vložku třeba doplatit.


 
Bezpečnostní kliky jsou odolné proti vypáčení křídla, posunutí kování, otevření sklopeného okna, otevření kliky rukou přes rozbité sklo a provrtání rámu v místě čtyřhranu. Kliky zároveň slouží jako bezpečnostní pojistky v dětských pokojích, nemocnicích a pod.
 
Každý zákazník má právo volby.. Ale i při rozhodování se o zabezpečení oken je třeba předem seznámit s parametry zabezpečovacích elementů. Jedním ze základních momentů spolehlivosti bezpečnostního kování je uchycení bezpečnostních uzávěrů. Mnozí výrobci, kteří nabízejí okna za nižší ceny nedávají do profilového systému uzavřenou ocelovou výztuhu. V takovém případě není protikus přišroubován do oceli, ale jen do plastu. Takový způsob uchycení nezaručuje, že z plastu zloději páčidlem bezpečnostní uzávěr nevytrhne.
 

Zpět na výpis aktualitMENUX