Interiérové dveře - materiály
Interiérové dveře SAPELI se člení do tří základních kategoriií podle povrchové úpravy a užitné hodnoty. Dveře PRAKTIK mají povrchovou úpravu z umělých materiálů, dveře NATUR jsou dýhované a dveře PREMIUM jsou dveře exkluzivní, se speciální povrchovou úpravou a konstrukcí.


Serie PRAKTIK - materiál:

CPL laminát - střednětlaký laminát 0,2 mm. Tento materiál je odolný proti mechanickému poškození, výhodou je i snadná údržba a odolnost proti čisticím a dezinfekčním prostředkům. Dveře s touto povrchovou úpravou jsou vhodné do rodinných a bytových domů, kancelářských budov a pod.. CPL laminát je povrch, který dobře snáší rodinný provoz s dětmi či domácími mazlíčky.
HPL laminát - vysokotlaký laminát 0,8 mm. Tento materiál má vysokou odolnost proti mechanickému poškození a oděru, výhodou je také snadná údržba. Je vhodný do extrémě namáhaných prostor jako např. zdravotnické zařízení, školy, výrobní prostory, sportovní zařízení, supermarkety a pod..
VACUO FÓLIE - PVC fólie tl. 0,4 mm. Speciální fólie pro vakuové 3D lisování umožňuje vyrobit dveře s motivem dle přání zákazníka. 
FÓLIE - dveře s touto povrchovou úpravou najdou svoje uplatnění všude tam, kde nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky na užitnou hodnotu. Jejich předností je především nízká cena. Poškozená fólie je prakticky neopravitelná.

Výplně dveří: převážná většina dveří řady PRAKTIK má výplň tvořenou papírovou voštinou, vyrobenou ze speciálně tvrzeného papíru, poskládaného do tvaru včelích pláství. Takové dveře jsou určeny pro nízké namáhání. Některé dveře řadyPRAKTIK, které jsou speciálně konstruované pro vysoké namáhání, např. FEST a LIPNO mají výplň z lehčené DTD, profilované dveře např. KAROLÍNA mají výplň z plné DTD.


Serie NATUR - materiál:

Dveře této řady jsou vlajkovou lodí výrobků SAPELI. Jejich povrch je tvořený přírobdní dýhou z evropských, amerických a exotických dřevin.

Dýha : kvalitní přírodní materiál s přirozenou texturou dřeviny. Dýha je charakteristická možnými odchylkami v barvě a kresbě, které jsou znakem krásy a životnosti přírodních materiálů. Dýha tak naplňuje představy o přírodě, originalitě a nezaměnitelnosti. Z tohoto důvodu je kresna a odstín dýhy ve vzorkovníku a na vzorcích pouze orientační, u jednotlivých částí kompletu je možná barevná odlišnost.  Dýha je materiál teplejší a příjemnější na omak než umělé materiály, které většinou působí studeně. Dýha je také materiál, který je odborníkem při povrchovém poškození velice dobře opravitelný.

Výplně dveří: většina dveří řady NATUR má výplň tvořenou odlehčenou DTD. Takto vyrobené dveřní křídlo má potřebnou tuhost a pevnost. Profilované dveře mají výplň z plné DTD a dveře řady STANDART mají výplň tvořenou papírovou voštinou.

 
MENUX