FAQ Tipy a rady
Zpět

Izolační skla

Izolační skla v dnešní době označujeme jako skla s teplým meziskelním rámečkem uvnitř s vakuem vysušeného plynu, která mají při svém konkrétním složení a vlastnostech hodnotu označovanou jako Koeficient Ug (W/m2.K)). 
Základní zasklení, se kterým se v našich nabídkách setkáte, jsou izolační dvojskla a izolační trojskla.


Všechny naše izolační skla jsou opatřena meziskelním rámečkem TGI - tento materiál je v našich sklech vždy zdarma a bez příplatků. Na vyžádání je možné zasklít původními materiály, které jsou ale dnes stále ještě součástí mnoha skel jiných výrobců - hliník nebo nerez. Nicméně použitím TGI rámečku dochází k výrazné eliminaci tvorby kondenzace vody na interiérové části izolačního skla. V kombinaci se špičkovými výrobky Oknostudio dosahují okna maximálně možných tepelných úspor a minimalizování problematiky rosení oken.
Velkou výhodou oproti jiným teplým rámečkům je, že je ohýbán v rozích, což vytváří spolehlivou bariéru proti úniku plynu z izolačního skla. Nicméně je nutné upozornit, že vzhledem k technologii jednoho kusu, ohýbáním při výrobě a použitím "plastu" (polypropylen) v TGI rámečku je možná lehká nerovnost na délce TGI vůči tabulím skel. Nicméně na funkčnost tato estetická občasné "vada na kráse" nemá vliv a TGI rámeček má stale špičkové tepelně-izolační vlastnosti.
Základní výhodou použití „teplého rámečku „ oproti klasickému hliníkovému rámečku je zvýšení povrchové teploty vnitřního skla na okraji okna, tzn. posunutí možnosti tvorby rosného bodu při nižší venkovní teplotě a vyšší relativní vlhkosti vzduchu (Pozor! Při kombinaci extrémně vysoké vlhkosti a velkého teplotního rozdílu mezi interiérem a exteriérem nemusí ani tento materiál tvorbě kondenzátu zamezit !).
).
 

 

Meziskelní mřížky / meziskelní příčky 

opticky rozdělují tabuli skla na menší díly, případně jakkoli je žádoucí zachovat optické rozdělení původního okna. Tyto příčky jsou vždy uvnitř izolačního skla a mohou být libovolně kombinovány. Tloušťka meziskelních příček je vždy: 8, 18, 26 a 45mm a je v různých barevných variantách.
 

 

Ornametní skla

jsou taková, která mají svůj povrch narušen ornamentem, který znemožňuje do interiéru vidět tak, jako přes čiré sklo. Obvyklé užití je v oknech do koupelen, do místností kde má být světlo, ale není žádoucí, aby bylo vidět skrz. Dále pak vchodové dveře, stěny a další prvky dle přání zákazníka. Uvádíme vizuální přehled základních ornamentních skel: