Barvy dřevěných eurookenPovrch, barva a odstíny dřevěných eurooken a dveří

Povrchová úprava oken se od předchůdců eurooken značně zdokonalila a docílila vysoké kvality, životnosti a lehké obnovitelnosti. Okno je nejdříve vybroušeno do dokonale hladkého povrchu, potom máčeno do první vrstvy (impregnace). Konečná fáze je provedena nástřikem přesně dané tloušťky vodou ředitelného akrylátového laku s vysokou odolností proti povětrnostním vlivům. Při dodržení všech postupů je životnost takového laku velmi vysoká.

V případě, že by Vás neuspokojila škála lazurovacích laků, je možnost provést povrchovou úpravu okna v jakékoli krycí barvě dle vzorníku RAL.
 

Druhy materiálu, z nichž se dřevěná okna a dveře vyrábí

Při výrobě používáme třívrstvý a čtyřvrstvý eurohranol dle profilového systému okna (IV68, IV78, IV92).
Z dřevin je nejvíce používaný smrkový eurohranol napojovaný a fixní (bez podélného napojení). Druhou nejvíce používanou dřevinou je meranti fix. Zpracování eurohranolu v kombinaci s kvalitní povrchovou úpravou zajišťuje dobré fyzikální i estetické vlastnosti výrobku, stejně jako velmi příznivý poměr mezi kvalitou a cenou.

DARK RED MERANTI  vypadající kresbou podobnou dubu. Tato dřevina má vynikající poměr mezi tvrdostí a vlastní váhou materiálu. DARK RED MERANTI je dřevina zbarvená do různých odstínů tmavé až červené barvy a je tedy vhodná spíše pro střední a tmavší lazůrovací nátěry. Vzhledek k tomu, že je dřevina zbarvena do různých odstínů tmavé až červené barvy, je nutno počítat s částečnou barevnou rozdílností jednotlivých lamel okna. Tato dřevina lépe snáší prostředí s relativně vyšší vzdušnou vlhkostí.

V dlouhodobém působení vnějších vlivů nemá takové předpoklady podélně praskat jako třeba smrk, což je její velká výhoda. Na přání jsme schopni zajistit výrobu oken i v jiných dřevinách jako borovice a modřín.MENUX